קצת על האזור

 

BBC - בני ברק ביזנס סנטר הוא מרכז עסקים חדש המשתרע על שטח של כ-250,000 מ"ר וממוקם באזור התעשייה של בני ברק, בין הרחובות בן-גוריון, ז'בוטינסקי, מבצע קדש ואם המושבות.

 

לפני הפיכתו למרכז עסקים, האזור היווה מרכז התעשייה של בני-ברק, ושכנו בו מפעלים כגון שטיחי כרמל, ויטה, מחסני צ'מפיון מוטורס, מוסך דן וכד', וכל זאת במבני תעשייה ישנים ונמוכים, סככות, וכד'.

 

תכנון מרכז העסקים בני ברק ביזנס סנטר החל בשנת 1988, כשתוכנית ראשונה הוגשה לוועדה המחוזית תל-אביב בשנת 1991. מסיבות פוליטיות כאלו ואחרות התעכבה התוכנית ורק בשנת 1996 חודש הטיפול בה, והועבר לידיהם האמונות של בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים. התוכנית חודשה, תואמה עם הרשויות הנדרשות ואושרה בשנת 2001 .

 

ה-BBC  החל לקרום עור וגידים עם בניית מגדלי ב.ס.ר 1 (הממוקם בשטחה המוניציפלי של רמת גן והוקם על חורבות ההחלקרח שנשרף אי שם בסוף שנות ה-90 של המאה הקודמת) וב.ס.ר 2 הממוקם מעבר לכביש בשטחה של בני ברק (במקום בו ביתילי שכנה בעבר). למרות שבניית מגדלים אלו הסתיימו עוד בשנת 2005, טקס השקת בני ברק ביזנס סנטר התקיים רק ב-15 במרץ 2011.

 

בינתיים, הסתיימה בנייתם של מגדלי משרדים נוספים במתחם: מגדל קונקורד (שלב ב'), VTower, ב.ס.ר 3 ומגדל צ'מפיון מוטורס. בניית מגדלים נוספים החלה וקיימים עוד מספר מגדלים בתכנון. בסופו של התהליך, אמורים להיות במתחם הבני ברק ביזנס סנטר כ-960,000 מ"ר בנויים, כמעט פי ארבעה משטחו הקרקעי של המתחם.

 

התשתית התחבורתית במתחם עברה ועוברת שינוי מהותי: באוגוסט 2011 נפתח לתנועה ציר אם המושבות, המחבר את המתחם לכביש גהה. בימים אלה מחוברת דרך מבצע קדש אל רחוב אבו חצירא בפרדס כ"ץ. הרחובות בר כוכבא והחשמונאים עתידים להפוך לשדרה דו-סטרית וכן רחוב מצדה (כנרת) יורחב ויחבר בין ז'בוטינסקי לבין דרך אבא הלל.

 

מתחם בני ברק ביזנס סנטר כבר החל לשנות את פניה של העיר בני ברק: שינוי הארכיטקטוני בבנייה חדשה לגובה, גידול בתעסוקה (הן של תושבי העיר והן של תושבי ערים אחרות המועסקים במתחם).

להערכתינו, מיקומו של מתחם בני ברק ביזנס סנטר על צירי תחבורה ראשיים, השילוב של מגדלים חדשים במחירים שפויים וההטבות המיסוי המובטחות ע"י עירית בני ברק, ימשיכו למשוך עסקים לעבור למתחם ולשנות את פני העיר.